Jak usunąć lwią zmarszczkę?

Macie problem z lwią zmarszczką? To nie koniec świata! Istnieje bowiem kilka skutecznych sposobów, aby rewelacyjnie poradzić sobie z tym problemem. W dzisiejszym artykule dokładnie dowiecie się, co konkretnie kryje się za tym pojęciem oraz jak odpowiednio radzić sobie, aby lwia zmarszczka nie spędzała wam snu z powiek. Zapraszamy zatem do lektury.

Co to jest lwia zmarszczka?

Warto wiedzieć, że są to bruzdy pojawiające się między brwiami, zwłaszcza na gładziźnie czoła, które sprawiają, że wasze rysy twarzy zmieniają się oraz nabierają lekko złowrogiego wyglądu. Przez to właśnie ta przypadłość określana jest mianem lwiej zmarszczki. Dlaczego te charakterystyczne bruzdy ma coraz więcej osób w naszym kraju? Przede wszystkim za ich powstawanie odpowiedzialny jest corrugator supercilii, czyli niewielki mięsień położony obok nasady nosa, który ulega skurczeniu zawsze wtedy, kiedy czoło zostaje zmarszczone. Innymi słowy mówiąc, lwie zmarszczki powstają na skutek zbyt intensywnej mimiki twarzy, co jest domeną zazwyczaj osób nerwowych. Trzeba bowiem podkreślić, że w wyniku zdenerwowania czy głębokiego skupienia na jakieś rzeczy mięsień marszczący brwi praktycznie automatycznie ulega skurczeniu.

Jak skutecznie usunąć lwią zmarszczkę?

Warto podkreślić, że wspaniałym sposobem usuwania lwich zmarszczek jest wypełnianie ich przy pomocy kwasu hialuronowego. Na czym polega ta jedna z najpopularniejszych oraz najskuteczniejszych metod? Warto zwrócić uwagę, że ta dolegliwość to zmarszczki mimiczne. W związku z tym  w ich usuwaniu najskuteczniejsze są opcje, które są w stanie osłabić siłę skurczu mięśni oraz wygładzić problematyczne okolice. Właśnie tak działa botoks, który jest połączony z kwasem hialuronowym. Cały zabieg nie jest zbytnio skomplikowany. Na początku zostaje zablokowana płytka motoryczna przy pomocy toksyny botulinowej, aby skóra na czole nie napinała się tak mocno jak wcześniej. Botoks blokuje wydzielanie acetylocholiny, która jest odpowiedzialna za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Wtedy tracą one zdolność kurczenia się i następuje relaksacja mięśni oraz wygładzenie zmarszczki.

bez-zmarszczek-3Warto także wspomnieć o innych skutecznych metodach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do najbliższego gabinetu kosmetycznego. Tam możecie wykonać zabieg złuszczania przy pomocy głowicy diamentowej, czyli innymi słowy mikrodermabrazję albo mezoterapie igłową (lub ewentualnie bezigłową). Trzeba jednak zaznaczyć, że ten zabieg musi być powtórzony minimum kilka razy, aby odniósł pożądane efekty .

Można także skorzystać z pomocy zabiegu laserowego. W tym celu warto wspomnieć o takim urządzeniu, jak laser frakcyjny, który daje szanse na uzyskanie dużo lepszego efektu już po jednym zabiegu. Jak to wszystko działa? Laser rewelacyjnie działa na tkanki, które ulegają silnemu przegrzaniu oraz usunięciu. Po zabiegu konieczna jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie mowa tutaj o ochronie przeciwsłonecznej przy użyciu właściwych kremów.

Oczywiście, wszystkie te zabiegi trochę kosztują i trzeba liczyć się z wydatkami. Jeśli jednak nie wiecie, jak usunąć lwią zmarszczkę szybko i skutecznie, to powinniście skorzystać z wyżej wymienionych sposobów i na pewno będziecie zadowoleni z końcowego efektu.

Jeśli jednak zwyczajnie nie chcecie przeznaczyć tyle pieniędzy na zabieg, warto rozważyć inne, znacznie tańsze sposoby. Jednym z nich jest oczywiście stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon.

4 Responses to Jak usunąć lwią zmarszczkę?

 1. roksanka :) napisał(a):

  Lwią zmarszczkę tylko zabiegiem i nic innego nie da rady
  richevon jest spoko ale na płytkie zmarszczki i takie ogólne ujędrnienie skóry ale na lwią to niezbyt

 2. Misia napisał(a):

  No pewnie, laski, idźcie do gabinetu i najpierw się zapytajcie – nie ma co na własną rękę próbować się leczyć i porawiać!!

 3. molencja napisał(a):

  Lwia zmarszczka to jest problem z mięśniem i tylko w gabinecie możńa coś z nim zrobić, taka jest prawda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *