Usuwanie zmarszczek laserem

Laseroterapia w celu usunięcia zmarszczek na skórze twarzy to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod uzyskiwania młodego wyglądu. Warto poznać metodykę tych zabiegów bardziej szczegółowo, zanim jeszcze zdecydujemy się na wizytę w klinice medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem

Chociaż zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania skóry, to istnieją wskazania, które należy przestrzegać. Przed laseroterapią odbywa się szczegółowy wywiad z pacjentem. Podczas rozmowy, lekarz nie tylko ocenia stan skóry, ale też eliminuje możliwe przeciwwskazania. Wizyta przed zabiegowa pozwala też określić rodzaj zastosowanego lasera, moc wydzielanych wiązek światła oraz częstotliwość wykonywania zabiegów. Lekarz jest również zobowiązany do przedstawienia pacjentowi szczegółów, jakie dotyczą laseroterapii.

Usuwanie zmarszczek laserem – jak wygląda zabieg?

Usuwanie zmarszczek laserem to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, o ile przeprowadza go wykwalifikowany specjalista. Każdorazowa wizyta w gabinecie dermatologicznym trwa od kilku do kilkunastu minut. W tym czasie wiązki laserowego światła, które emitowane są z głowicy specjalnego urządzenia frakcyjnego, docierają w głąb skóry i pobudzają komórki do naturalnej odbudowy. Nowoczesne lasery posiadają automatyczny system chłodzący, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. O intensywności i czasie zabiegu laserowego może decydować tylko lekarz, który do niego kwalifikuje i go przeprowadza.

Efekty

Seria zabiegów laserowych (najczęściej od 3 do 5 w miesięcznych odstępach) przyczynia się do całkowitej regeneracji skóry. Ta staje się wyraźnie napięta, gładka, pozbawiona zmarszczek. Poprawia się jej koloryt, znikają przebarwienia i bruzdy. Usuwanie zmarszczek laserem pomaga się cofnąć pacjentom o co najmniej kilka lat, przynajmniej, jeśli chodzi o ich wygląd.

Po zabiegu

laser-zmarszczkiLaseroterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. Pacjent może od razu wrócić do dotychczasowej aktywności. Nie jest konieczna żadna rekonwalescencja.
Zaraz po zabiegu skóra może być jedynie zaczerwieniona i obrzęknięta, ale zmiany te znikają zazwyczaj już po kilku godzinach.

Przeciwwskazania

Aby zabieg laserowego usuwania zmarszczek został wykonany, skóra musi być dokładnie oczyszczona. Nie może być opalona ani potraktowana kosmetykami samoopalającymi, podrażniona czy zainfekowana bakteryjnie bądź wirusowo. Nie mogą występować na niej otwarte rany ani opryszczka. Zabieg nie zostanie wykonany u pacjentów z chorobami skóry – bielactwem, tendencją do tworzenia się bliznowców czy łuszczycą. Przeciwwskazaniem jest też ciąża, okres karmienia piersią, choroby onkologiczne, cukrzyca i przyjmowanie niektórych rodzajów leków. Zabieg należy przełożyć, jeśli skóra była poddawana innym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej: botoks w okresie nie krótszym niż 4 tygodnie, wypełnienie kwasem hialuronowym w okresie nie krótszym niż 4 tygodnie, wypełnienie kwasem polimlekowym w okresie nie krótszym niż 12 tygodni, peelingi chemiczne w okresie nie krótszym niż 7 dni.

Jeżeli, z powodu przeciwwskazań, nie możesz pozwolić sobie na zabieg laserem, warto zastanowić się nad innymi, mniej inwazyjnymi sposobami na zwalczenie zmarszczek. Jednym z nich jest z pewnością stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego np. Richevon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *